امروزه آببندی پل ها و ایزولاسیون دیواره های گود برداری شده به جهت افزایش پایایی و عمر سازه بسیار اهمیت داشته و از هزینه های مجدد به منظور آببندی سطوح و جلوگیری از نفوذ آب بخصوص به طبقه های زیرزمینی جلوگیری می نماید .

بدین منظور می توان هم دیواره های شاتکریت شده را آببند نمود (در سیستم های قالب یک طرفه ) و هم از مواد افزودنی آببند کننده داخل بتن استفاده کرد.

در خصوص آببندی دیواره های شاتکریت شده گود از عایقهای رطوبتی ممبرین ورقه ای استفاده می شد. که این امر به جهت پیش ساخته بودن این عایقها و همچنین مشکلات اجرایی  بسیار دشوار ،‌ زمان بر و هزینه بر خواهد بود .

عایق رطوبتی تولیدی    محصولی با بنیان قیری است . که با استفاده از رزین بیتومن  اشباع گردیده و به صورت امولسیونی در آمده است .  - پوشش محافظتي تک جزئي مي­باشد .  وبراي جلوگيري از نفوذ املاح و  يون­هاي مخرب شيميايي موجود در خاك روي مقاطع بتني پيش از دفن شدن یا روی سطوح شاتکریت شده قبل از بتن ریزی دیوارهای های حائل اجرا مي­شود. این محصول پس از خشك شدن، الاستيسيته مناسب وچسبندگي قابل توجهي داشته و به هیچ عنوان در آب حل نمی گردد.

از خواص ویژه این محصول می توان به الاستسیته بالا پس از خشک شدن اشاره نمود .شایان ذکر است گونه دیگر این محصول  سبب می گردد ترکهای ناشی از نشتهای سازه ای را جلوگیری کرده و اجازه انتقال آن را به سطح ندهد .

چسبندگی بسیار بالای این محصول به سطح زیر کار از دیگر خواص ویژه آن می باشد که تمایز اصلی آن با لایه های پیش ساخته می باشد .قدرت چسبندگی این محصول از یک طرف به واسطه ماهیت چسبنده قیر را تامین می گردد و از طرف دیگر با توجه به امولسیونی بودن این محصول و وجود آب دراجراء تشکیل دهنده آن طبق قانون لوله های موئین توسط منافذ سطحی و لوله های موئینه روی سطح شاتکریت یا بتن جذب شده ویک لایه یکدست و یکنواخت و کاملاً آببند را برروی سطح ایجاد می نماید .

مصرف پائین این ماده در هر متر مربع و اجرای آسان آن (به صورت پاششی یا با استفاده از برسهای بزرگ ) صرفه اقتصادی چشمگیری را نیز به همراه دارد .

 

این سیستم آببندی به راحتی تحمل فشار آب از نشت منفی با مثبت را داشته و روش بسیار مطمئنی برای نفوذ ناپذیری سازه ها می باشد .

این محصول تحمل دمایی بسیار خوبی در زمان کاربری دارد (20- درجه سانتی گراد الی 55+)

سیستم اجرای پاششی این محصول سبب می گردد بیشترین سطح اسمی تماس و چسبندگی با سطح زیر آیند به وجود آید و این امر بخصوص در سطوح دارای پستی و بلندی و خلل و فرج مانند سطوح شاتکریت این امر اهمیت بسزایی دارد .

برای عایق پل های بتنی و فلزی چسب عایق امولوسیونی گزینه بسیار مطلوبی است که علاوه بر مقرون به صرفه بودن از نظر فنی نیز بسیار باکیفیت می باشد .

| نوشته مدیر سایت قائم | تاریخ ثبت 1396/12/18 - 20:08 | گروه آرشیو مطالب | آخرین ویرایش 1396/12/18 - 20:35 | 0 نظر | 1043 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
چسب عایق امولوسیونی

آسفالت رنگی شرکت توسعه ساخت قائم (زیبا - با دوام) تماس 32361713-023

آسفالت رنگی شرکت توسعه ساخت قائم ( مخترع و اولین تولید کننده پیگمنت آسفالت رنگی در ایران)

آسفالت رنگی شرکت توسعه ساخت قائم تماس 32361713- 023

آسفالت رنگی شرکت توسعه ساخت قائم

آسفالت قرمز

آسفالت رنگی شرکت توسعه ساخت قائم تماس 32361713- 023

پیشرو در فناوری آسفالت

spg به پایتخت رسید...

گواهینامه ها

استان هرمزگان - بندر عباس - بلوار غدیر - مهر ماه 1392

شهریور 1392 - اجرای آسفالت مقاوم SPG در شهر کرمان - پل روگذر باقدرت

اجرای آسفالت مقاوم SPG برای اولین بار در استان مازندران شهر آمل

آسفالت مقاوم SPG جهت لکه گیری در استان گیلان شهر رشت

اجرای آسفالت مقاوم SPG در ایلام

پایان عملیات اجرایی ترمیم باند فرودگاه سمنان

اجرای آسفالت مقاوم SPG در تهران - شهرداری منطقه 11

پروژه آسفالت رنگی سمنان

خدمات مشاوره

تحقیق و توسعه

سمنان - رنگی

زنجان

سمنان

بسطام

فایل تصویری

رسانه ها

کاتالوگ

دانلود کاتالوگ

SPG قیر

MC SPG

SPG رنگی

SPG

محصولات

تماس با ما

اتمام موفقیت آمیز پل معلم سمنان

کیفیت، استقامت، زیبایی

رنگ های اپوکسی

رنگ های ترافیکی

آسفالت پلیمری SPG

آسفالت های رنگی